Hakkımızda

HAKKIMIZDA

BAYK

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü,

Ülkemiz ve dünya denizcileri, tekne sahipleri arasında; tanışıklık, dostluk, barış, dayanışma,  yardımlaşma ilkelerini geliştirmek ve yaymak, bilgi alışverişini sağlamak, yelken sporunun gelişmesi, uluslararası kurallara uygun yat yarışlarının yapılabilmesi için faaliyetlerde bulunmak amacıyla 05 Temmuz 2001 tarihinde Milta Bodrum Marina’nın destekleri ile deniz ve yelken severlerin çalışmalarıyla kuruldu.

Kurucu Üyelerimiz;

Ömer Vehbi KARACALAR

Timoçin ÖNÜR

Zeki ÖZKAL

Şenkar ÖZTÜZÜN

Erol TAŞBAŞLI

Arto TEKYILDIZ

Altan TEKİN

Türkiye Yelken Federasyonu çatısı altında yarış organizasyonlarına ve trofelere imza atan kulübümüzün üyelik nitelikleri, kurucu üye, asil üye ve onur (fahri) üyesidir.

Seçimli Olağan Genel kurul 3 yılda bir toplanır.  İlk toplantıda üyelerin yarıdan bir fazlasının katılımı şarttır. İlk toplantıda yeter sayı sağlanamaz ise ikinci toplantıda çoğunluk aranmaz, ancak bu toplantıya katılan üye sayısı yönetim ve denetim kurulları üye tam sayısının iki katından az olamaz.

Yönetim Kurulu 5 asil, 5 yedek kişiden oluşur. Başkan(Komodor), başkan yardımcısı (viskomodor), genel sekreter, muhasip üye (sayman) ve üye. Denetim kurulu 3 asil 2 yedek, Haysiyet divanı 3 asil 3 yedek üye olarak gizli oy ile seçilir.

21 yıl önce ilk yarışını 9 tekne ile yapan BAYK ilerleyen zamanda ünlü giyim markası GANT’ın yıllar süren sponsorluğunda uluslararası rotalarda da yarışlar düzenledi. Bodrum-Kos-Bodrum yarışları efsane olarak hafızalarda kaldı. Ünlülerin katıldığı MARİNA YACHT CLUB sponsorluğunda düzenlenen Famous Cup yarışları ülkemizde bir ilktir. Ardından CAMEL ACTIVE TURKİYE, ARKAS HOLDİNG, THE MARMARA BODRUM HOTEL, CFM SOĞUTMA VE OTOMASYON, BODRUM KEMPİNSKİ HOTEL, MASSARATİ, VODAFONE RED&HTC, SCHUCECO TÜRKİYE gibi güçlü sponsorlar ile unutulmaz yarış organizasyonlarına imza attı.

Kurulduğundan bu yana  MİLTA BODRUM MARİNA’nın mükemmel desteği ve sponsorluğu BAYK için çok değerlidir.

Türkiye’nin en iyi butik marinası olan MİLTA MARİNA şehir merkezindeki konumu nedeni ile her yarış öncesi ve sonrasında adeta bir yarış köyü atmosferi oluşturuyor. Bu atmosfer içinde kulüp ofisimiz, Marina yat kulübümüz, yarışçılarımızın konakladığı yakın oteller bir bütün olarak yarış haftalarında organizasyonu destekliyor.

Bodrum Yarımadası rüzgarı ve alternatif parkur avantajları ile yat yarışlarının yanısıra Türk Dragon Birliği’nin yarışlarını da organize eder.

BAYK yarışlarına ülkemizin birçok şehrinden yelkenciler geliyor ve tüm faaliyetler sektörle entegre oluyor.

Yarışlarımız fotoğraf ve video desteği ile uzak medyalara da servis ediliyor. Böylece yarışlara yeni başlayacak olan hevesliler için itici güç durumunda.

Türk sahil güvenlik birimleriyle kendi hizmet sahaları içinde koordineli çalışan Bodrum Deniz Kurtarma derneği ise kurulduğu günden bugüne BAYK yarışlarının destekçisi. Tam donalımlı ve uzman paramedikler ile gönüllü müdahale eden Deniz ambulansının bulunması bize güven veriyor.

  

Kurumsal

Tüm Kurumsal Sayfalarımız

Tüm kurumsal sayfalarımıza buradan ulaşabilirsiniz. Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü olarak tüm detayları sizinle paylaşmaya özen gösteriyoruz!

Yönetim Kurulu

Tüm yönetim kurulu üyelerimizi görmek için sayfaya gidebilirsin!

Yönetim Kurulunu Gör

Tüzüğümüz

Kulübümüzün tüzüğüne bu bağlantı üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

Tüzüğümüzü Oku

İndirimli Kuruluşlar

BAYK'lı olmak ayrıcalık! İndirimli alışveriş yapabileceğiniz tüm kuruluşlara bu bağlantı üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz!

İndirimli Kuruluşları Gör

Sponsorlarımız

Kulübümüze katkıda bulunan ve birçok alanda sponsor olan destekçilerimize bu bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz!

Sponsorlarımızı Gör
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo