SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ’NDE NEFES KESEN FİNAL

  • Ana Sayfa
  • SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ’NDE NEFES KESEN FİNAL

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ’NDE NEFES KESEN FİNAL

  • #
  • 2024-06-05 15:54:48

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ’NDE NEFES KESEN FİNAL

Bodrum Açık Deniz Yelken Spor Kulübünün (BAYK) düzenlediği 2024 SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi, heyecanlı ve mücadele ile geçen yedinci ayak yarışlarının sonunda, finale yakışan ödül ve kapanış töreniyle sona erdi.

Schüco Türkiye ana sponsorluğunda, Milta Bodrum Marina ve Marina Yacht Club iş birliği ile gerçekleştirilen yarışlar, yelkenciliğe ve özelikle Bodrum kış turizmine katkıda bulunan organizasyon oldu.

Yat yarışçılarının bir araya geldiği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi, katılımcıların moral depolayıp yeni arkadaşlıklar edinerek keyifli anlar yaşadığı bir etkinlik olarak bu sezon da adından söz ettirdi.

IRC A, IRC B, Destek ve Trio sınıflarında Trofe mücadelesi veren ekipler, hafta sonu iki yarış gününde coğrafi rotalarda verilen parkurlarda 7.Ayak yarışlarını tamamladı.

İlk gün güneşli ve bol rüzgarlı, ikinci gün ise ilk güne göre daha sakin yağmur geçişli hava şartlarında yelken açıldı. Katılımcılar Pazar akşamı Marina Yacht Club'ta düzenlenen kapanış töreninde bir araya geldi.

 

TEKNE ALTI TEMİZLİĞİNDE ELEKTRONİK ÇÖZÜM MARISONIA TANITILDI

Savunma sanayisinin de aralarında olduğu farklı sektörlerde etkili ürünler geliştiren INFINIA Mühendislik, marin sektöründe elektronik bir cihaz olan ürünü MARISONIA’nın tanıtımını kapanış töreni öncesinde verilen bir kokteyl ile gerçekleştirdi.

INFINIA Kurucu Ortağı & COO Kadem Berker Yaşar, problemi bulup özel ve kesin çözüm üretmek için yola çıktıkları çalışmada, teknelerin altındaki yosun ve kekamoz sorunu için Marisonia'yı geliştirdiklerini söyledi.

INFINIA Yönetim Kurulu Üyesi Serdar Bilecen de teknelerin altındaki kirlenmeyi önlemek üzere yeni nesil bir sistemle üretilen ve çevre dostu olarak öne çıkan cihazın, uygulamadaki başarılı sonuçlarını yelkencilerle paylaştı.

 

BEŞ AYLIK REKABET SONUNDAN KUPALAR SAHİPLERİNİ BULDU
Ödül törenin açılış konuşmasını yapan BAYK'ın dönem komodoru Şenkar Öztüzün, başarılı bir yarış sezonu geçirdiklerini belirterek, yarış filosunu oluşturan ekiplere, yarış kuruluna ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

BAYK’ın Trofe yolculuğunda iş birliği yaptığı sponsor ve destekçilerinden, Bodrum Belediyesi adına törene katılan CHP Meclis Üyesi Kanat Hasan Özsert, Schüco Türkiye Genel Müdürü Can Eren, Milta Bodrum Marina adına Liman Hizmetleri Müdürü Mehmet Akince,

Bodrum Deniz Kurtarma Derneği adına Mario Atilla SUYOLCU, Marina Yacht Club adına Can Öztüzün‘e katkılarından dolayı teşekkür plaketleri verildi. Ardından 25 Mayıs Cumartesi günü toplanan BAYK Olağan Genel Kurulu sonucunda oluşan yeni yönetim kurulu üyelerini sahneye davet eden Öztüzün,

yeni ekibi tebrik ederek başarılar diledi.

Canlı müzik eşliğinde devam eden kupa ve kapanış töreninde dereceye giren ekiplere ödülleri, BAYK yönetimi ve sponsor olan firmaların yöneticileri tarafından verildi.

Sınıf overall sonuçlarında, IRC-A'da “Göztepe Ağanlar 1925” Derya Yenigün ve ekibi, IRC-B'de “Lady Sollare Define Sailing Team” Marian Tita-Selim Kakış ve ekibi, Destek sınıfında “Işıltı” Melih Aksoy ve ekibi, Trio’da “Oasis Marina Minx” Ulaş Akman ve ekibi büyük kupaların sahibi oldu.

Trofe kupalarında ise, IRC-A'da Göztepe Ağanlar 1925, IRC-B1’de Passion II Lobster Sailing Team, IRC-B2’de Joy Lemon, IRC-B3’de Layd Sollare Define Sailing Team, Destek-1’de Singlestar,  Destek-2’de Işıltı ekipleri ilk sırada yer alarak birincilik kupasının sahibi oldu.

Yelken sporunun gelişmesi için planlanan organizasyonlara imza atan BAYK aynı zamanda  Bodrum turizmine de katkı sağlamayı amaçlıyor. Kış Trofesi kapanış töreninden sonraki ilk buluşma sonbahar aylarında düzenlenecek olan Güz Trofesi olacak. Yeni Yönetim Kurulu yat yarışçılarını  heyecanlı ve keyifli geçen yarışlarda tekrar bir araya getirmek için çalışmalara şimdiden başladıklarını duyurdu. 

Image

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo