2023 SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE İKİNCİ RANDEVU!

  • Ana Sayfa
  • 2023 SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE İKİNCİ RANDEVU!

2023 SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE İKİNCİ RANDEVU!

  • #
  • 2023-02-16 12:09:55

2023 SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİNDE İKİNCİ RANDEVU!

Yat yarışçılarının Bodrum'da bir araya geldiği SCHÜCO-BAYK Kış Trofesi'nde ikinci ayak heyecanı yaşandı.

Türkiye'de ilk kış trofesi yarışlarını gerçekleştiren Bodrum Açık Deniz Yelken Kulübünün (BAYK) geleneksel hale getirdiği yarışlarda, 28 teknede ekipler yelken açıp mücadeleye katıldı. 

Milta Bodrum Marina iş birliği ile düzenlenen ve yedi ayaktan oluşan trofe mücadelesinde, hafta sonu ikinci ayak yarışları yapıldı. İlk gün yarışlarının sonuna doğru rüzgar hızı azaldı ama her şeye rağmen yarışlar başarı ile tamamlandı.                                                            Pazar günü ikinci günde ise ekipler bol rüzgarlı bir havada, çekişmeli ve heyecanı yüksek yarışlarda mücadele etti. Yağışlı havanın da etkili olduğu yarışlar tamamlanınca ekipler Milta Bodrum Marina'ya dönerken, yarış komitesi elde edilen puanları hesaplayıp sıralamayı belirledi. Yelkenlerini toplayan ekipler, Marina Yacht Club'da yapılan birinci ve ikinci ayak yarışlarının ödül töreniyle yarış haftasını tamamladı.

Ödül töreninde sporculara kupalarını Schüco Türkiye Güney Ege ve Akdeniz Satış Sorumlusu Tarık Onar, kulübe önceki yıllarda önemli sponsorluk desteği sağlayan dönemin Gant giyim firması Türkiye distribütörü Can Serdengeçti, BAYK Yönetim Kurulu Üyeleri Eser İnce ve Selda Tural Algon takdim etti.

Yarışların ilk günü "Aurora X- Schüco" ekibinde yer alan, ikinci günü komite teknesinden takip eden Tarık Onar, yarışlara katılanlara emekleri ve verdikleri mücadeleden olayı teşekkür etti. Yaklaşık 10 yıldır rüzgar sörfü yapan ve Türkiye şampiyonlarında masterler kategorisinde dereceleri bulunan Onar, ödül törenindeki konuşmasında "Keyifli yarışlar oldu. Hava şartlarının çetin olması verdiğiniz mücadeleyi daha da keyifli hale getirdi. Schüco olarak burada bulunmanın gururunu yaşıyorum. Hepinize emeğiniz ve mücadeleniz için çok teşekkür ediyorum." dedi.

Image

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo