SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ ZORLU BİR YARIŞ HAFTASINI GERİDE BIRAKTI.

  • Ana Sayfa
  • SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ ZORLU BİR YARIŞ HAFTASINI GERİDE BIRAKTI.

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ ZORLU BİR YARIŞ HAFTASINI GERİDE BIRAKTI.

  • #
  • 2023-04-04 14:48:30

SCHÜCO-BAYK KIŞ TROFESİ ZORLU BİR YARIŞ HAFTASINI GERİDE BIRAKTI.

 

Yat yarışçılarının Bodrum da bir araya geldiği Milta Bodrum Marina’nın desteği ile düzenlenen SCHÜCO-BAYK Kış Trofesinde katılımcıların heyecanlı anlar yaşadığı beşinci ayak zorlu geçti.

Trofe mücadelesinde, hafta sonu 25 teknenin katıldığı beşinci ayak yarışları yapıldı. İlk gün bütün sınıflar 14 millik coğrafi rotadaki mücadelede yelken açtı. Destek sınıfı tekneler günü tek yarışla tamamlarken, IRC-A ve IRC-B sınıfındakiler, Karaadanın etrafının da dönüldüğü 18 millik rotada en iyi dereceyi elde etmek için gayret gösterdi.

Tek yarış planlanan ikinci günde ise, ekipler bol rüzgarlı bir havada start aldı. Heyecanı yüksek yarışlarda mücadele sürerken yaşanan talihsiz anlarda iki tekne çarpıştı. Teknelerden biri su almaya başlayınca yardım istendi. Botlarla kısa sürede yardım isteyen yarışçılara ulaşılarak tahliyeleri sağladı. Organizasyona katılan diğer yarışçıların da takdirini toplayan kısa sürede müdahalenin ardından teknedeki ekip Bodrum Milta Marina ya getirildi. Batan tekne için ise gerekli işlemler başlatıldı.

BAYK Komodoru Şenkar Öztüzün, yarışlarda yaşanan talihsiz kaza nedeniyle  herkese geçmiş olsun dileklerini ileterek, üzüntüsünü dile getirdi. “Kulübümüzün kuruluşundan itibaren bütün yarışlara eksiksiz katılan SKYMARINE AQUAVIT ekibinin teknesini kaybettik, biliyorsunuz 20 küsür yıldır burada yarış yapıyoruz. Bazı günler böyle hava kaçakları, hortumlar, değişik hava şartları ve hasarlar yaşadık. Bunlar aynı zamanda bize büyük tecrübeler kattı. Umarım benzeri sıkıntılı günler tekrar yaşanmaz, tek tesellimiz ise hiçbir yaralanma ve can kaybının olmaması. Bu anlamda Sahil Güvenlik Komutanlığı, Bodrum Deniz Kurtarma ve Yarış Kurulumuza, can emniyeti konusunda gösterdikleri hassasiyet için teşekkür ediyoruz.” dedi.

Yelkencilerin hafta sonu bir araya geldiği ve zorlu geçen beşinci ayak yarışları tamamlanarak ekipler Milta Bodrum Marina ya dönerken, yarış komitesi de elde edilen puanları hesaplayıp sıralamayı belirledi. Marina Yacht Club da yapılan ödül töreninde sporculara kupalarını, Bodrum İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Oktay Dumruk, Türkiye Yelken Federasyonu Muğla Temsilcisi Serdar Kayhan, Schüco Bodrum yetkilisi Özgün Sevinç, BAYK Komodoru Şenkar Öztüzün, BAYK Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Günel ve BAYK kurucu üyelerinden Arto Tekyıldız takdim etti.

Trofenin Altıncı ayak yarışları 15-16 Nisan’da yapılacak.

Yaşanan bu talihsiz kaza sonrasında desteklerini ve geçmiş olsun dileklerini ileten kardeş kulüplerimiz ile, tüm yelken severlere teşekkür ederiz.

Image

Brand Logo
Brand Logo
Brand Logo